Pojďte

na procházku

Ač formální vzdělání v „lidském oboru“ sbírám až v posledních letech, zájem o osobní rozvoj sebe i svého okolí (podřízených, kolegů, přátel) je pro mne přirozený a stabilně se mu věnuji zhruba 15 let. Zejména s první zodpovědností za vlastní tým – tím myslím skutečné vedení, ne jen rozdávání úkolů – jsem zjistila, že lidský tvor je opravdu komplikovaný, vyžaduje spoustu nápaditosti při hledání společných cest a jen výjimečně stejný přístup funguje pro dva jedince.

Přibývající manažerské zkušenosti, nutnost naučit se fungovat v malých i velkých, českých i mezinárodních kolektivech, a možná ještě víc nečekané události v rodinném a přátelském životě, mne vedly k hlubšímu pátrání, objevování a hledání. Našla jsem si svůj přístup k lidem, životu, úsměvu a spokojenosti a uvědomila si, jak moc mne baví a naplňuje, když na podobné cestě mohu doprovázet své blízké, někdy pootevřením dveří, jindy drobným kopancem, aby před těmi dveřmi nestáli další měsíc.

Každé další setkání s lidmi různého ražení, pohledu na věc i životních hodnot mne dál inspiruje a motivuje k hlubšímu a širšímu zájmu o lidskou duši, mysl, intuici a mozek.

 reference
 etický kodex

profilovka

 

formálně

2016 Akreditovaný profesionální kouč
2015 – 2016 Univerzita Karlova, Psychologie pro každý den
2015 Introduction to Mental Skills Training
2014 – 2015 Manažerská akademie
2014 Kurz sportovní výživy
2013 The Maxwell Plan for Personal Growth John Maxwell
2006 Decision Making Under Uncertainty
2005 Finance Academy Development Course
2005 Leading through People
2002 University of California, Summer Session
1997 – 2002 Vysoká škola ekonomická, obor Mezinárodní obchod
1996 Trenér plavání III. třídy

reference

S Jitkou se znám mnoho let, seznámili jsme se prostřednictvím naší práce. Z běžné konverzace se vyvinulo naše přátelství, které má jen ty nejlepší hodnoty. S Jitkou můžu probrat kdykoliv, cokoliv. Vím, že pomoc neodmítne, probere se mnou vše i choulostivé bolístky, co člověka občas trápí. Díky ní jsem se dokázala na spoustu věcí podívat s odstupem, urovnat si v sobě priority a myšlenky, najít potřebné řešení a sílu ho zrealizovat. Zároveň mi pomohla v nouzi největší, v jedné z těžkých životních situací.
Jsem přesvědčena, že je to člověk na svém místě, který pomůže člověka nasměrovat správným směrem, ať už v soukromí či v profesi. Musím říct, že od určité doby je můj život šťastný a Jitka na tom má svůj díl zásluhy. Můžu jí a její služby jen doporučit.
— J. Š.

Jitku jsem potkala před třemi měsíci a sama jsem udivená, jak se můj život začal měnit. Vrátila jsem se k učení angličtiny, která mne přestala bavit, a moje pokroky jsou velmi slušné. Také jsem se rozhodla změnit k lepšímu svůj životní styl, začala sportovat a hubnout a i v této oblasti je mi Jitka velkou oporou a motivací - i díky ní jsem za tři měsíce zhubla deset kilo a pokračuji dál, přičemž mne to jednoduše baví.Dříve absolvované profesionální kurzy zdravého životního stylu mne nebavily a účinek také nebyl nijak slavný; oproti tomu čistě individuální přístup Jitky a její citlivost, empatie, pochopení a zároveň schopnost "přitvrdit" v pravou chvíli mi velice vyhovují a posunují mne stále dál. Díky za to!

— Š. D.

Jitku jsem poznala velkou náhodou a myslím, že jsem měla někde napsáno, že ji mám potkat a že se mám od ní něco naučit. Jitka je člověk, který mi velmi pomohl v době, kdy jsem procházela velmi náročným obdobím – jak kariérně, tak v partnerském životě. V jednu chvíli se mi postupně, ale celkem rychle, sesypával život a naplánované věci vůbec nevycházely, jak měly.
Postupně jsem z nervozity propadla zvláštním psychickým stavům, kdy jsem ztratila svou sebejistotu a nevěděla kudykam, kde začít, co vyřešit jako první. Jitka vůbec neváhala a sama od sebe navrhla, že mi pomůže.
Postupně díky jejím metodám, o kterých jsem v té době neměla ponětí, mi pomohla si uvědomit sebe sama, kde jsem a kam směřuji, pomohla rozlišit, co je důležité a co méně, jak si klást důležité životní otázky a jak naně nalézat řešení. Vždy mi nabídla několik možných scénářů řešení a to způsobem, na který jsem musela přijít sama, ač ona ho myslím znala už na začátku, ale dala mi dost prostoru přijít si na něj sama.
Když bylo třeba, trávila se mnou čas, kratší či delší, a v neposlední řadě byla (a je) vždy jako podpora na telefonu.
Jsem jí neskutečně vděčná, protože je to právě ona, kdo mi pomohl vrátit se do normálního fungování, a umět se na věci podívat z výšky, nebo třeba jen nelpět na detailech a radovat se z maličkostí.
Jitky koučing mohu vřele doporučit, ať už máte problémy v práci, nebo naopak jste bez práce a připadáte si na nic, máte problémy ve vztahu, nebo procházíte partnerskou krizí, nevážíte si sami sebe, nebo jen chcete začít nový projekt, podnikání, sport, novou životní etapu a ‘jen’ se nemůžete odhodlat.
Jitka vám pomůže najít odvahu tam, kde vám právě chybí.

 — P. L.

Vždycky mě lákalo zkusit běhat. Nejsem sice tělem vyloženě sportovec, ale sport mi dělá dobře, jen mě nebaví být závislá na rozvrhu fitka. Ale znáte to, doktoři říkaj, že běhání neni pro obézní, že si tim odrovnám kolena a bla bla bla. Zpětně mi to skoro zní jakoby prohlubovali mojí už tak širokou škálu výmluv. A jak se říká v jednom filmu "když běžíš, jsi to jen ty a silnice, na ničem jiném v tu chvíli nezáleží" - tohle jsem prostě chtěla. Dlouho zůstavalo ale jen u myšlenek. Pak do mého života vstoupila Jitka a kdo ví jak se to stalo, ale jednoho dne se do našich debat o kde čem vloudilo i běhání.Konečně mi někdo začal všechny ty výmluvy nabourávat. Dlouho jsem odolávala a brala to jen jako téma k diskuzi. A pak to přišlo, jednoho dne jsem nazula boty, podstoupila tu nejtěžší část běhání (vyjít ze dveří) a vyběhla. Bolelo to, ne že ne, ale pozitivních pocitů bylo mnohem víc. Pak přišel nás první společný běh v podobě charitativního Běhu pro světlušku. Tehdy jsem zapochybovala proč to vlastně dělám.Bolelo to, lidi podél trati mě vytáčeli do nepříčetnosti. Dlouho jsem si pak běhala velmi nepravidelně jen pro sebe. V září přišel den mého prvního závodu na 5KM na Ladronce (Jitko, díky za to startovné které to všechno tak nějak zase nakoplo). Závod jsem dokončila, co na tom že jsem byla předposlední. Následující jaro jsem šla zažít atmosféru maratonu jako účastník rodinného běhu. Už jen být jako divák na takové akci mě fascinovalo, ale tohle tomu dalo nový rozměr. Vidět maratonce vybíhat a pak se s nima cestou v běhu potkat (a plácnout si s protiběžící Jitkou), ten pocit málo co přemůže. Minulý rok jsem absolvovala hned několik závodů RunTour, jeden z nich i za doprovodu Jitky a na jaře se chystám na půlmaraton. Osobním vodičem mi nebude nikdo jiný než právě Jitka. Už teď se na to moc těším. Jitko, děkuji, že jsem se dík tobě přestala běhu „bát“.

— B. P.

Jitka mě opravdu nepotěšila jen jednou, když se rozhodla, že už mi nebude šéfovat. Je radost s ní být, mluvit i mlčet (a jezdit na běžkách a na kole. Je systematická, pracovitá a disciplinovaná. Když jí dáte barvu a štětku nezačne natírat od těch nejdostupnějších a nejviditelnějších míst a nesekne s tím hned, jak ji to přestane bavit, jako spousta z nás. Nene, poctivá příprava, systematický přístup, pečlivost, výdrž a jako bonus úsměv a vtipkování. A takhle ona funguje. Ve všem. Navíc oplývá vysokou mírou empatie, diplomacie a nejen sociální inteligence. Na lakýrnici je jí jednoznačně škoda, lepší bude, když se s ní půjdete popovídat, udělá Vám to dobře. Sami pak poznáte, že Vám může pomoci najít cestu, kterou chcete jít, vyhnat z hlavy brouky, kteří tam nemají co dělat nebo vykřesat v očích jiskru, která tam chyběla.
PS: A kdyby Vám nešlo něco v Excelu, neznám lepšího poradce.
— Z. P.

etický kodex

  1. Naše spolupráce je partnerství, respektující vaši osobnost, jedinečnost, požadavky, možnosti i hranice. Právem obou stran je kdykoli spolupráci bez udání důvodu ukončit.
  2. Pomáhám a provázím svými dovednostmi, znalostmi a zkušenostmi při klientově osobním rozvoji. Pokud narazím na své hranice, ihned otevřeně klienta informuji a navrhnu alternativní řešení. Současně své schopnosti a dovednosti aktivně rozvíjím a rozšiřuji.
  3. Koučování i mentoring jsou založeny na oboustranné otevřenost a blízkosti, moj povinností a závazkem vůči klientům je nikdy profesionální hranice nepřekročit.
  4. Se sdílenými informacemi nakládám zodpovědně, veškeré poznámky a záznamy (včetně elektronické komunikace) považuji za důvěrné a závazek mlčenlivosti považuji za samozřejmou součást spolupráce.
  5. Profesionální přístup se nevztahuje bezprostředně jen na průběh vlastního koučování a mentoringu, ale i na možné související situace a osoby. Součástí profesionality je respektování rozdílných přístupů, nevydávání cizí práce za vlastní a uvádění výhradně pravdivých informací.